Revír Štrkovisko na Židovkách

Číslo revíru:
1-1010-1-1
Popis:Vodná plocha štrkoviska pri obci Vysoká pri Morave. Lov kapra a ostatných druhov rýb bez stanoveného času individuálnej ochrany povolený od 15. mája
Rozloha (ha):80
Organizácia:MsO Záhorie
Okres:Malacky
Miera:Lieň 30cm,
Účel:lovný
Druh povolenia:celozväzové kaprové, miestne a zvláštne
Užívateľ:SRZ
Charakter:kaprové vody
Dátum poslednej zmeny 10.01.2014
pridať pripomienku  |  pridať obrázok  |  pridať značku Google Earth

Galéria


Pripomienky

Karol    24.10.2011
Bol som tam prvy krat trochu povlacit a musim povedat, ze som mal zmiesane pocity. Je to vlastne hlboka jama v poli, aktivne tazobne pole strku, ziadna ochrana pred vetrom, miestami hlbka vraj do 40m (klesa to smerom k juhu) tazobne mechanizmy stale v prevadzke takze mierne prikalena voda a hluk. Zo zapadnej strany teda od pola dochadza k erozii pody takze obcas sa prepadne vysoky breh. Z vychodnej strany smerom od dopravnikoveho pasu a tazobnych zariadeni je vraj zakaz chytat (inak brutalne vysoky breh tam je), nikde to nieje napisane ale vraj to bolo "povedane na schodzi". Inak to tam vyzera trosku ako mesacna krajina. Pristup bud klasicky od cesty Stupava-Vysoka, ale dostanete sa len k zatvorenej zavore a potom asi 300m pesi alebo mozno nejako cez polia od Vysokej, ale to neviem presne. Pristup k vode niekde dobry ale vacsinou vysoky nestabilny breh. Pozor na blato, tesne pri vode sa da kvalitne zaborit. Ryby tam su aj velke, najma sumce ale amm pocit, ze aj ine dravce. Videl som tam aj vacsie supiny od kapra, ale jednoznacne odporucam cln a sonar, lebo inak to hodite do brutalnej hlbky a nic z toho. Chytil som mensieho zubaca a stuku, dravce lovili, takze da sa tam trosku pozabavat s privlacou, ale kto hlada klud a "rybarsku romantiku" tak bude sklamany. Chodi tam, mam pocit, malo rybarov, vacsinou miestny z Vysokej a sumciari.

Marek    23.08.2011
ako to vyzerá s dravými rybami na tomto jazere? je možnosť tam chytiť ostrieže, šťuky či zubáče? som z východu a tu ma priviala práca, to jazero vyzerá zaujímavo a rád by som o ňom získal nejaké ďalšie informácie. kto poradí?

grizzli    09.06.2008
Bez ryby a stály hluk od bagrov . Ovädy velké ako maringotka. Poznam aj krajšie miesta . Cesta okolo : zbieraj vyfuky.

Matus    03.09.2007
Dostanes sa tam , ked pojdes smerom od Stupavy na V. pri Morave. A po lavej strane uvidis bagrovisko a stroje - cely velky areal. Tak za nim hned ide cesta dozadu. Vybehnes na hradzu...po nej dole smerom k strkovisku a si tam. Alebo druha cesta je vojst do V. pri Morave a pri mure hned dolava a stale rovno cez polia a dojdes tam :)

Luke    16.08.2007
Ako to tam tento rok vyzera???Najma kapre a sumce...diky

Anton    01.08.2007
Vie mi niekto povedať, akou cestou sa dostanem k tomu štrkovisku na Židovkách?