Revír Žitava č.4

Číslo revíru:
2-5630-1-1
Popis:Čiastkové povodie Žitavy od vzdúvadla v obci Žitavce po cestný most v obci Obyce a potoky Čerešňový, Drevenica, Stráňka, Pelúsok, Kopanický, Širočina, Podegarský, Rohožnica, Bočovka, Telinský, Kováčovský a Melecký od ústia po pramene.
Rozloha (ha):neznáma
Organizácia:MO Zlaté Moravce
Okres:Zlaté Moravce
Miera:Lieň 35cm,
Účel:lovný
Druh povolenia:celozväzové kaprové, miestne a zvláštne
Užívateľ:SRZ
Charakter:kaprové vody
Dátum poslednej zmeny 16.01.2014
pridať pripomienku  |  pridať obrázok  |  pridať značku Google Earth

Pripomienky

Ondrej    25.04.2017
?aute, viete mi poradi? aká je situácia na Žitave teraz? Myslím úsek nad Vráblami v neregulovanom toku. V?aka!

Ondrej    25.04.2017
?aute, viete mi poradi? aká je situácia na Žitave teraz? Myslím úsek nad Vráblami v neregulovanom toku. V?aka!

Majo    05.08.2014
Ahojte, po 6 rokoch pisem znovu o Žitave, žial situacia na tejto rieke je katastrofálna. Od roku 2008 do 2011 sa celkom polepšila a už to vyzeralo celkom nádejne. V tomto období som napustil do rieky asi 600ks kapra od 10 do 30cm a 50 štúk 20cm. A začali sa objavovať aj sumčeky od 15 cm do tých 50cm. Potom však od roku 2011 je rieka pravidelne do roka aj 10 x otrávená a už ma ani nebaví nikomu to vešať na nos. Volal som 3x policajtov – nič. Volal som na čísla uvedené v rybarskom lístku – nič. Volal som na životné – nič. Volal som pánovi ktorý má zo životného z NR na starosti rieku žitava. To bola tragédia sa na neho pozerať – prišiel po hodine (to bol 3km odo mňa). Vraj býval na Vieske nad Žitavou a má platenú pohotovosť v teéne (čiže doma). Žiadnu vzorku nezobral, nepozrel jednu rybu, nič nezistoval od kedy to je etc.. Jediný výsledok bol ten, že v lete sa môže stať niekde únik počas búrky a to doplaví a to on nezistí a veď ryby ešte dýchajú. No paráda som sa hanbil už aj pred detmi aj pred ženou za tohto človeka. Asi 2 týždne bol smrad od zdochlín a potom už nikto ani nevedel, že otrava bola .. A takto to odvtedy je pravidelne. Už ma to netrápi. Momentálne je na Žitave problém chytiť jalca , alebo rybu nad 20 cm. Ryba ak nejaká zostala sa drži od ZL. Moraviec, ale je to tiež chabé. Pstruhy sa sem tam nájdu, ale kedže sa nenasádzajú je ich minimum. Odporučiť rybačku na tejto rieke nemôžem a ak si chce niekto zachytat Úsek ZL.Moravce – Tesárske Mlyňany – Vieska nad Žitavou – Slepčany - Nová Ves nad Žitavou je strata času Ryba ak nejaká zostala od Mašekovho Mlynu nižšie. Odporúčam úsek až po Žitavce - ryba sa tam celkom dobre udržala.

Andrej    29.12.2012
Dnes pod Mlyňanmi neuveriteľný 66 cm kaprik. Na Vianoce poteší :)

Miga    04.11.2011
no ja som sice kapre nechytal na žitave ale o tom že na zregulovanej žitave je minimum ryb nemôže byť ani reči, kto chytáva rád jalce, ten si príde na svoje, nie sú sice velké ale ak objavite vacšie kusy skuste ich v takej cistej a plytkej vode oklamat :) a ano pstruhy su to potvrdzujem, skuste ist na jesen pod Zlate Moravce pozriet na spády a budete ich vidiet skákať hore prúdom :) Kamarát chytil potočáka 46 cm a to už fakt nie je málo, proste na hornom toku nie je veľký rybársky tlak a voda je celkom dobre zarybnená prirodzene, na chytačku stačí. kaprári si na svoje pridu asi len pod vráblami tam som ale nikdy nebol tak neviem

vobluda    25.05.2011
kde sa da rozlozit? Asi az niekde pod Vrablami. Inde su brehy zvacsa trosku vyssie a zarastene, ale chytat sa da.... ale s kaprarskou vybavou by som videl iste problemy....

františek    22.04.2011
čau Mario, a kde chytaš na žitave. Rad by som si zachytal,lebo ešte som na nej nebol,ale nepoznam fleky.Take kde sa da aj rozložit a tak. Ak to nieje tajomstvo.

Majo    09.12.2008
Pekný revír, ale už asi 10 - 15 rokov v nebola žiadna násada. Skor si nepamatam, lae myslim, ze tiez nebola. Osobne som tam pochytal velmi pekné ryby. Kapre okolo 7 -10kg, štuka cez 90 cm, množstvo malých sumcov, zubačov.. Velmi tazka voda na lov, co zapricinuju zarastene, nedostupne brehy a nmoztvo konarov a korenov vo vode.(vynimkou su uz zregulovane useky, ale v tych sa zdrzuje len minimum ryb) Za posledne roky sa zlepsila aj kvalita vody co potvrdzuje aj výskyt pstruha aj v okolí Slepcian, co nebolo 3-4 predchadzajuce roky, hoci predtym sa vyskytoval po velkej vode bezne.