Revír Štrkovisko Turiansky most

Číslo revíru:
3-4240-1-1
Popis:Vodná plocha štrkoviska (9,9ha) pri turianskom železničnom moste. Lov kapra a ostatných druhov rýb bez stanoveného času individuálnej ochrany povolený od 15. mája v rokoch 2012-2014.
Rozloha (ha):10
Organizácia:MsO Martin
Okres:Martin
Miera:podľa stanov
Účel:lovný
Druh povolenia:miestne a zvláštne
Užívateľ:SRZ
Charakter:kaprové vody
Dátum poslednej zmeny 28.01.2014
Link:http://www.srzmartin.sk/
pridať pripomienku  |  pridať obrázok  |  pridať značku Google Earth

Pripomienky

Fero    22.09.2014
Konečne niečo aktuálne !! na tejto vode som bol v poslednej dobe dosť a zarybnené je to až až. Problém je však inde. Takmer po celý rok je jazero zarastené trávami ( aj to velké ) a na jesen je už problém trafit aj nejake oko medzi nimi. Chytit zubáča je tu teda hlavne o šťasti. A dokonca tu boli mnohí aj so sonarom a zbytok si radšej nechám pre seba.

kubo    26.10.2011
loponka - ja viem že tento rok sa tam chytil 71 cm zubáč. Len to viem od jedného čo tam stále chodí. Ale že tam veľa ľudí skúšalo na zubáča a nič nechytilo, že iba o tomto jednom vie. Určite sa tam nájdu zubáče aj nad 5 kg, ale málo. Ja som tam bol tento rok dva krát cez noc na zubáča a raz mi niečo strhlo rybku a to bolo všetko. Aj kamoš skúšal, ale nič nechytil. Mne pripadá táto voda dosť prázdna !! Čo sa týka všetkých druhov rýb, aj tých vysnívaných je tam málo -- ale sú !!

loponka    05.10.2011
podla mna tam zubáč 5 kg nebude

misofx    27.09.2011
Dovolím si pridať report z mojich 3 vychádzok k tejto vode z tohto mesiaca. V noci na rybku som chytil dvoch úhorov 56cm a 44 cm a 25 cm ostrieža. HMM ,,pekna bilancia´´ . A to som sa snazil aj menit rybky aj kadečo a človek pri vode presedí celú noc v zime a výsledok je aj tak biedny. Jáaj kde sú tie 5 kilové zubáče ?? :D

Dávid    05.08.2011
misofx jj už som videl celé jazero dneska som si ho bol pozrieť aj od sučian ale jedno sa mi nezdá, že by malo 10Ha ako sa tu píše... osobne by som to odhadol na tých 7-8 Ha.... a áno skoro všetci idú na tie najväčšie jazerá a práve včera som išiel okolo toho jedného jazierka čo je uzavrete a nie je pre bágrované a konečne som tam videl vyhodiť sa kapre cez 50cm.... nie je to síce žiadny obor ale aspoň viem že aj v tom uzavretom jazere je aspoň jeden.... a na tých dvoch zarastených tam sa ta chytať iba jemne na plaváčik ale čo som počul že práve tam sa dajú chytiť pekné liene...

misofx    23.07.2011
Dávid kapre moc nechytám, mám odtiaľto len niaké drobce ale známy vedia v pohode chytit za noc kapra cez 50 .Rybu cez 60 tu mám z pred dvoch rokov šťuku 67 cm. A čo sa týka toho prístupu k vode tak ja idem vždy na tento revír smerom z Turčianskej Štiavničky (ZO SUČIAN) takou skor poľnou cestou a dostanem sa s autom až k brehu najvačšieho z jazera - neviem či tam je aj iná cesta. A ak chceš prechytať všetky zákutia tejto plochy tak to treba nechať udice so signalizátormi doma, zobrať plavačkový prút a chodiť okolo jazera pešo ale tam kde si ja nechávam auto je hneď veľa miest kde sa dá nahodiť. Inač aj ja by som mal otázku : Viem, že tento revír sa skladá zo 4 jazier (kaziet). dve z nich sú úplne zarastené bez možnosti chytať (aj keď aj tu raz skúsim na lieňa ) :D potom je jedna menšia a nakoniec tá najvačšia kazeta. Všetci rybári ktorých tu stretnem lovia len na tom najvačšom jazere. Skúšal už niekto chytať aj na tom malom jazere? alebo aj v tých 2 malých zarastených? Ide mi o to, že každý keď sem príde k vode ide hneď na to najvačšie jazero a tieto malé ostávajú neprechytané a práve taký opatrný lieň alebo aj kapre sa na tých malých jazerách možu pošťastiť.

Dávid    21.07.2011
misofx a chytil si tú aj dáku rybu nad 60 cm teda myslím kapra... Lebo ja čo tu chodím tak idem z tej strany smerom na podhradie potom zabočím a popod veľký most a prídem k jazeru a vždy sa dostanem len na 3 miesta. a to vidím približne cca tých 4-5 Ha vody a ostanú som ešte nevidel nevieš mi podariť ako sa dostať aby som videl celé jazero a auto mal blízko seba ???

misofx    20.07.2011
Kubo nájde sa tu aj šťuka aj zubáč aj amur. Šťuky sú tu určite to viem z vlastnej skúsenosti a ak si pozrieš našu stránku srzmartin a sekciu zarybňovanie tak som tu čítal, že do vody sa sem-tam sadí aj zubáč a asi pred 3-4 rokmi sa nasadil aj amur a dokanca !!! asi v roku 1998 (nie som si istý) sa tu nasadilo aj 100 kusov sumca. V tom roku sa sumce sadili aj do Lipovca a mam dojem aj do ontária. Len do týchto 3 revírov sa sumec nasadil čo ma dosť zaujalo . Inak je to naozaj veľmi pekná voda, taká pestrá - veľa zákutí a zaujímavých miest. Cez víkend idem s kamošom sem na noc na zubáča, úhora, šťuku a kapra tak potom dám report...

kubo    14.07.2011
Bol som tu chytať 3 krát na rôznych miestach a je to naozaj nádherná voda, ale až príliš tichá. Za tie tri rybačky som tu bol s kamošom aj dva krát na noc a skočili iba dva kapre a to jeden okolo 35 a druhý možno mal 40. Chytali sme na boily, pelety a kukuricu, systémy máme overené z iných vôd, takže v tom problém nebol. Neviem kde je problém, lebo na explózi alebo ontárku chytíme za tie tri rybačky priemerne tých 3 - 15 kaprov a málokedy sa stane že nejaký má pod 40 cm -- väčšinou chytáme také okolo 50 cm. Nevie my teda niekto poradiť na čo, ako a kde sa tu dá chytiť kapor aspoň nad 50 cm ? A ešte sa chcem spýtať ako to tu je so šťukami a zubáčmi a ešte či sa tu nájde aj nejaký amur... ďakujem každému kto sa aspoň pokúsi odpovedať :).

moritar    31.03.2010
Nadherne jazero uz jazero zbagrovane do hromadi vsetky jazera ale je to teraz uzasna voda krasna a co sa tyka ryb su tu naozaj nadherne ryby aj vacsie ako pise dusan

Dušan    19.04.2008
Vela malých jazierok + vela malých kaprov + vela malých šťúk