Revír VN Tŕstie

Číslo revíru:
3-5870-1-1
Popis:Vodná plocha nádrže (1,25ha) na Mútňanskom potoku pod Suchým Vrchom pri osade Ortuty. Lov kapra a ostatných druhov rýb bez stanoveného času individuálnej ochrany povolený od 15. mája v rokoch 2012-2014.
Rozloha (ha):1,25
Organizácia:MsO Banská Bystrica
Okres:Banská Bystrica
Miera:podľa stanov
Účel:lovný
Druh povolenia:miestne a zvláštne
Užívateľ:SRZ
Charakter:kaprové vody
Dátum poslednej zmeny 28.01.2014
pridať pripomienku  |  pridať obrázok  |  pridať značku Google Earth

Galéria


Pripomienky

ixo    28.01.2012
Lukas ona tu nevydrzala nam sem take nasadili minulu sezonu s tym ze odporucaju clenskej zakladni pustat spat ryby nad 70cm.Co myslis kolko ich tu zostalo? A to plati aj o ostatnych miestnych vodach.

Lukas    21.01.2012
Pekne ryby,o to cennejšie že su z hektaroveho jazera...o velkosti je myslim zbytocne pochybovat...vid meter :DDD chrante si tu vodu lebo taka ryba si uz pomaly zasluzi uctu za to ze vydržala v takej "kaluži"

Majo_svk    12.06.2011
kaprárko mišo: to je len tvoj názor. Fotky sú jedna vec a realita druhá vec. Jednoducho si ho chyť a uvidíš na vlastné oči a hlavne ho nezabudni pustiť.

kaprárko mišo    09.06.2011
Majo_svk ak tie 2 kapre maju tolko kolko maju tag ja som .... vyzeraju tag na 45-55cm :D

ixo007    29.05.2011
Majo ja som si potom vsimol na ostatnych foto ze tu podlozku mas len sa mi uz nechcelo pisat :-D.Sorry

Majo_svk    28.05.2011
Ak sa nezmení mentalita mnohých bystrických rybárov, tak tu jednoducho nebudeme zažívať krásne chvíle pri vode, ale len obrovskú nudu, pri pohľade na napustenú vaňu bez života. V Čechách, Maďarsku a i niekde na Slovensku to už dávno pochopili a užívajú si brutálne jazdy plné adrenalínu. PS (pre ixo007): podložku bežne používam. V ten krásny deň to bol paradox, že som ju zabudol doma. To však neznamená, že som s kapríkami nezaobchádzal opatrne. Ja si viem veľké ryby patrične vážiť. Žiaľ, je otázne, či im to pomôže, keď ich nabudúce nejaký "chamtáč" zakilluje. Pár dní pred mojimi úlovkami podobný "chladničkár" zlikvidoval 75 cm "šupináča". Ja nemám nič proti tomu, keď si niekto zobere niekoľko kaprov do 50 cm, keď si už zaplatil povolenku. No tých, čo nepustia ani "živú dušu" nikdy nepochopím. A ohľadom stráženia je to asi tak, ako píšeš. Keď však všetci budú mať rovnaký názor, že sa to nedá ustrážiť, nebudeme mať v Bystrici nikdy pekné ryby. Rybárska stráž je na to, aby to ustriehla. A s malými stratami rýb treba počítať vždy. Čas ukáže, či sa to posunie tým správnym smerom, alebo budeme musieť za zážitkami chodiť na súkromné revíry vzdialené stovky kilometrov. Ak sa nezmení mentalita mnohých bystrických rybárov, tak tu jednoducho nebudeme zažívať krásne chvíle pri vode, ale len obrovskú nudu, pri pohľade na napustenú vaňu bez života. V Čechách, Maďarsku a i niekde na Slovensku to už dávno pochopili a užívajú si brutálne jazdy plné adrenalínu. PS (pre ixo007): podložku bežne používam. V ten krásny deň to bol paradox, že som ju zabudol doma. To však neznamená, že som s kapríkami nezaobchádzal opatrne. Ja si viem veľké ryby patrične vážiť. Žiaľ, je otázne, či im to pomôže, keď ich nabudúce nejaký "chamtáč" zakilluje. Pár dní pred mojimi úlovkami podobný "chladničkár" zlikvidoval 75 cm "šupináča". Ja nemám nič proti tomu, keď si niekto zobere niekoľko kaprov do 50 cm, keď si už zaplatil povolenku. No tých, čo nepustia ani "živú dušu" nikdy nepochopím. A ohľadom stráženia je to asi tak, ako píšeš. Keď však všetci budú mať rovnaký názor, že sa to nedá ustrážiť, nebudeme mať v Bystrici nikdy pekné ryby. Rybárska stráž je na to, aby to ustriehla. A s malými stratami rýb treba počítať vždy. Čas ukáže, či sa to posunie tým správnym smerom, alebo budeme musieť za zážitkami chodiť na súkromné revíry vzdialené stovky kilometrov.

ixo007    27.05.2011
A este jedna vec ak chceme mat krasne ryby tam tak aspon daku tu podlozku nabuduce pouzi nech sa nedobiju!!! :-D :-D

ixo007    27.05.2011
Majo pekny sen len bohuzial nesplnitelny pretoze su ludia ktory nemaju chrbtovu kost a s tym nic nenarobis.Budeme musiet len vydrzat kym sa poberu za tymi rybami co im tak chutili a potom mozno :-D !!!PS ak si myslel ze spravit zo suchaca CHaP tak to uz vobec nie lebo to by musel byt ohradeny el.plotom a nonstop straznik minimalne!!!

Majo_svk    27.05.2011
Mám taký sen. Sen o tom, že na „Sucháči“ budem stále zažívať rybačky plné kapitálnych úlovkov, ktorým hrdo a s úctou vraciam slobodu. Už párkrát sa mi to splnilo a bol by to nádherný pocit, darovať veľkej rybe život. A pocit, ktorý má rybár v okamihu, keď počuje zvuk pípajúceho signalizátora, vrčiacej brzdy navijaka, či zdoláva veľkú rybu, je slovami neopísateľný a len málo čo sa mu vyrovná. To všetko krásne sa však dá zažiť len pod podmienkou, že v jazere bude pestrý život s peknými rybami a nie bez nich. Závidím tým miestam, kde existujú skutoční športoví rybári, ktorí si vlastným úsilím presadili, že aspoň jeden revír v ich organizácii je „CHaP“ alebo sa na ich revíroch nesmú brať ryby nad 70 cm. Úžasná myšlienka, ktorá sa stala realitou. Aj náš najkrajší revír by si zaslúžil takúto poctu. Je otázne, či sa medzi viac ako 1200 členmi nájde potrebný počet hrdinov. Je smutné, keď máte sen, ktorý sa rozplynie hneď po otvorení očí. Skutočnosť je brutálne trpká, mäsiar za mäsiarom odnáša kvantá a kvantá rýb, medzi ktorými sú nezriedka 70 cm kaprí krásavci. Je to nesmierna škoda, ktorú budeme všetci raz ľutovať.

carperko    25.09.2010
ahoj majo_svk. "sucháč" patril a aj patrí medzi moje srdcové vody. aj ja som mal to šťastie a vydal mi pár svojich tajomstiev v podobe krásnych kaprov a amurov. myšlienka CaR by mu velmi prospela. je pravda, že dostal vela úderov pod pás. ak by si mal čas a chuť pospomínať na časy nie až tak dávno minulé a podeliť sa so mnou o tvoje skúsenosti z tejto vody, ozvi sa mi na mail: tomas.sla@azet.sk

carperko    25.09.2010
ahoj majo_svk. "sucháč" patril a aj patrí medzi moje srdcové vody. aj ja som mal to šťastie a vydal mi pár svojich tajomstiev v podobe krásnych kaprov a amurov. myšlienka CaR by mu velmi prospela. je pravda, že dostal vela úderov pod pás. ak by si mal čas a chuť pospomínať na časy nie až tak dávno minulé a podeliť sa so mnou o tvoje skúsenosti z tejto vody, ozvi sa mi na mail: tomas.sla@azet.sk

Majo_svk    29.08.2010
O tom, že VN Tŕstie dostáva jednu ranu za druhou, dnes nie je pochýb. Ryby miznú zásluhou tzv. rybárov – mäsiarov, chamtáčov a chladničkárov. Už je tam problém chytiť rybu nad 60 cm. Zo strany zväzu nebadať žiadnu aktivitu o zveľadenie (v minulosti najkrajšieho) jazera. Myslím si, že by ho najradšej vypustili a všetky ryby dali na ten svoj Badín. O zdevastovanie okolia sa zas postarali majitelia okolitých lesov, ktorí už vlani spílili celú jednu stranu. Podľa nich ide o hospodárske lesy, ktoré je potrebné každých sto rokov. To je pekná blbosť. Takéto konanie ja nikdy nepochopím. Ešte nech mi tvrdia, že tie stromy sadili oni a teraz si ich pília. Som zvedavý, či budú aspoň trochu rozumní a vysadia nové stromčeky. A v najbližšom období (aspoň som tak počul) čaká jazero ďalšia rana v podobe definitívneho vypílenia všetkých stromov. Nechcem ani pomyslieť, ako to bude vyzerať potom. No čo, nasledujúce generácie budú o jazere v horskom prostredí vedieť len z fotiek, videa a rozprávania. Neprajem to zažiť nikomu. Aj napriek tomu, želám jazeru krajšiu budúcnosť, možno aj s režimom "chyť a pusť" a nie chyť a vykrúť krkom". Veľa šťastia VN Tŕstie, pre mňa budeš navždy srdcovka.

carperko    15.06.2010
ten bordel-VIZITKA SLOVÁKOV!!!!!!!

andrej190    06.06.2010
roman > s tebou plno súhlasím s tým stromom na hrádzni. Neviem kedy si tam bol naposledy, ale teraz už padol aj strom oproti hrádzi čo je to veľké miesto, pridám aj foto... majo > S tebou tiež súhlasím so všetkým čo si napísal. Mám podobné názory a zážitky. Ale nepochopím načo komu bolo tých pár stromov čo vyrúbali pri vode, veď o pár metrov vyžšie je plná hora stromov... Pochytal som tam aj ja už nejednu peknú rybu. Niekedy sa môžeme dohodnúť a vybehnúť tam takto viacerý na dáky výkend :) Ak má niekto záujem tak sa mi ozvyte na mail a dohodneme sa > andrej190@warezsk.eu

carperko    05.06.2010
majo_svk: pekne napísané...

Majo_svk    03.06.2010
Na VN Tŕstie som strávil dvanásť rybárskych sezón a zažil množstvo nádherných rybárskych zážitkov. Jazierko s kryštálovo čistou vodou plnou rýb, obklopené prekrásnou horskou prírodou, je snom každého vášnivého rybára. VN Tŕstie ešte donedávna týmto splneným snom bola. Postupom času (asi dva - tri roky dozadu) sa však tento krásny sen začal pomaličky rozplývať. Už počas minulej sezóny som predpovedal, že jazierko zvané aj "Sucháč" nebude mať dobrú budúcnosť. Myslel som však, že to bude zásluhou niektorých chamtivých rybárov - "hamtáčov", "chladničkárov". Trochu som sa mýlil. Nakoniec ich predbehli peniazmi posadnutí, chamtiví a arogantní ľudia, ktorí pre vidinu peňazí zničia aj posledný kúsok zelene. Bezhlavo a nezmyselne spíliť storočné zdravé stromy, ktoré tvorili neoddeliteľnú súčasť najlepšieho kaprového revíru, môžu len úplní k..... Vyčistiť po sebe neskutočnú spúšť, opraviť zničené lavičky a vysadiť nové stromčeky ich už nenapadlo. Ďakujem Vám, páni "Mudrci", že ste nám rybárom a všetkým milovníkom prírody dojebali tak nádherné jazero a jeho okolie! Toto by normálny človek nikdy neurobil!

carperko    30.04.2010
jediny pekny revir v BB a toto spravia...hroza...

roman    27.04.2010
skoro som odpadol ked som tam prisiel a zabadal som tu spust, krasne jazero velmi som sa tam tesil a akurat tam museli tazit, inak strom pri hradzi - suchar vyduty - nebezpecny stale stoji... kompetentní co vy nato?

ixo007    26.04.2010
No tak to pekne dodrbali!!!!!!