Revír Vydrica

Číslo revíru:
1-1460-4-1
Popis:Potok Vydrica od vyústenia do Dunaja po pramene v bratislavskom lesoparku Žezná Studnička.
Rozloha (ha):neznáma
Organizácia:MsO Bratislava 1
Okres:Bratislava
Miera:podľa stanov
Účel:lovný
Druh povolenia:miestne a zvláštne
Užívateľ:SRZ
Charakter:lososové vody pstruhové
Dátum poslednej zmeny 28.01.2014
Google Earth: značka na mape 130.kmz
Fotografie potoka Vydrica v Bratislavskom lesnom parku
pridať pripomienku  |  pridať obrázok  |  pridať značku Google Earth

Galéria


Pripomienky

Selc    01.06.2013
No a ja diskusiu vratim spat na Vydricu. Tohto roku som pocas prveho tyzdna sezony chytil nad sanatoriom vyse 25kuskov potocaka velkostou 20 - 25cm. Necely mesiac po zaciatku sezony tam uz neostalo NIC. Tym chcem povedat presne to, co som napisal. Ostali tam vsade max 15cm rybky a pri kuse stastia clovek mozno este natrafi na zabudnuty kusok nad 20cm. Ale konkretne splavy, kde som chytil aj 4 20cm potocaky, su prazdne. Jednoducho, ked sa nikto nepozera, su typy, ktore aj 20cm potocaka daju do igelitky a hotovo. Osobne som videl povolenku, v ktorej mal isty pan asi 10 vychadzok a na kazdej 4x25cm potocak. Je to krasny potok, aj ryby tam maju dost potravy, bohuzial ale par tyzdnov po zaciatku sezony uz nie je co chytat. Alebo treba ist uplne hore, kde je malo vody a neda sa cakat krajsia ryba... Tento rok ryby dostali naozaj na frak, neviem kto ma aky uzitok z 20cm chudeho potocaka ... :(

Otis    18.04.2013
Zdravím Palusko, konečne niekto kto diskutuje bez prehnaných emócií a úražok. Áno máš pravdu, rybolovné techniky skutočne vyspeli a v podstate rybám nedávajú takmer žiadnu šancu. Pokiaľ niekde ryba je, tak bude vylovená. Môj otec chytal do rúk, tak ako sa vtedy chytávalo. Napriek tomu, že nesúhlasím so zavádzaním revírov CHaP, tak na druhú stranu niesom proti nechaniu revírov jeden rok "úhorom", trebárs na striedačku ob-rok, aby sa domáca populácia zdecimovanej osádky rýb dokázala zregenerovať, lebo nasádzanie pstruha dúhového nikam nevedie. Podľa mňa podobné experimenty môže zaviesť každý rybaŕsky zväz na vybranom revíry, ale nedeje sa tak a netuším prečo(nevôla zväzu, nevôla rybárov, neschopný ludia vo zväze, naozaj netuším). Neverím tomu, že to nikoho nenapadlo. A teraz k tvojej otázke o rezaní hláv a pchaní do chladničky, ten môj príspevok nebol myslený tak, že by sme mali každú rybu usmrtiť v honbe za mäsom, ale tak, že sa nemá nikto právo stažovať pokiaľ si rybár rybu privlastní, veď je to jeho právo. Pokiaľ je niekto iného presvedčenia, môže chytať CHaP, ja ho nebudem kritizovať zato, keď tú rybu pustí(aj keď pôvodný príspevok, tak mohol mierne vyznieť), preto nechcem ani ja, aby mňa niekto kritizoval, keď si rybu privlastním.

Palusko    16.04.2013
Otis mas aj nemas pravdu. Ano rieky su spinave, zregulovane, ale tvoj otec isto nechytal na dnesnu modernu vystroj a cela dedina isto nenachytala len uslachtile ryby, bielych ryb mas aj teraz kopu (ako kde). Keby sa nejaky revir slusne zarybnil a par rokov by sa tam nesmelo chytat, to by si videl kolko ryb by tam bolo. Potom tam dojde par borcov s modernym vystrojom a vsetko do mesiaca vychytaju. A tiez nesuhlasim ze CHaP nie je sport, podla teba je sport urezavat rybam hlavy a pchat ich do mraznicky? Osobne som za to aby boli aj CHaP reviry, idealne v pomere 50:50 v celom zveze. A ti co nevidia caro rybacky v CHaP rezime tak nech si najdu radsej iny konicek a kupuju ryby v tescu.

otis    24.10.2012
S názorom zavádzania revírov CHaP sa vôbec nestotožnujem, nevidím dôvod prečo by si niekto nemohol zobrať rybu, keď ju chytí(samozrejme ak splnil všetky zákonom stanovené podmienky). Rybárčenie predsa nemá byť zábavou pre z nudených ludí, aby prepichovali rybám papule a hádzali ich naspäť do vody,,,toto totiž so športom nemá nič spoločné. Na druhú stranu netvrdím, že je sú v poriadku rybovolovné techniky ktoré tu boli popísané(dáždovky, filety, atď). Dáždovky a živý hmyz je dávno zakázaný na pstruhových vodách a podľa mňa by mal pribudnúť aj zákaz používania mŕtvej rybky na pstruhových vodách. Aj napriek tomu čo som napísal si nemyslím, že dôvodom nedostatku rýb v našich riekach a potokoch sú rybolovné techniky, prípadne pytliactvo, ale dôvod je úplne iný. Keď bol môj otec malý tak pytliačila celá dedina a každý za rok chytil aj 100rýb a stále bol rýb dostatok, to čo sa zmenilo je čistota vôd, regulácia, a množstvo vody v tokoch, ktoré sa odčerpáva pre priemysel. Toto je podľa mňa to skutočné zlo, proti ktorému je potrebné bojovať a nie proti tomu, že niekto chytí jedného dúchaka(brojlera) na červíka. Rybár zato, že zaspí na rýbach a nezbalí do polnoci udice dostane pokutu 300-500eur prípadne 2roky za pytliactvo a fabrika, ktorá otrávuje systematicky rieku dostane výstrahu a prípadne ani to, lebo niesu dôkazy. Pardon, že som to napísal sem, ale v podstate toplatí pre všetky príspevky tohoto charakteru, kde ludia len slepo vinia rýbarov v pravom a pôvodnom slova zmysle.

Selc    08.05.2012
Igor tým počtom dní si to trafil, tento rok som bol až 18teho a počas prvých dní to tam údajne boli jatky - pár borcov lovilo dokonca na filety z ostrieža, dokonca som našiel na brehu aj potrhané kusy dážďoviek. Nechutná mäsiarina, keď tam raz osobne takého debila stretnem.... Jeden asi 30cm pravdepodobne dúhak mi skočil na vobler ale vypol sa (mohol to však byť aj potočák). Je najvyšší čas tam zaviesť chyť a pusť, príp. aspoň časť potoka spraviť CHaP napr. od prameňa po sanatórium... Igor ak chceš viac info tak cveky2@azet.sk

Igor    08.05.2012
Chytili ste tu niekto aj pstruha duhoveho? Podla udajov tam nasadzaju len duhaky (cca 50kg), ale asi uz druhy den po zacati lovu tam zrejme ziadne nie su.

Selc    08.05.2012
Pepe definuj "dosť"... Keď si chceš zachytať, tak 10 - 15cm rybiek na hranie je vcelku hojne (len treba používať háčiky bez protihrotu!). Kusy nad 25cm sú skôr výnimkou a ryby nad 30 či až 35cm sú veľmi vzácne (osobne som nad 35 nechytil).

pepe    18.11.2010
je to dost pstruha ?ci len tak jak sa podari?

pstruh    17.11.2010
treba ti mieste povolenie pstruhove. Ty mas zrejme len kaprove.

landser    08.11.2010
jak to je s touto vodou? mam miestne povolenie(Bratislavsky kraj) ale nemam to medzi revirmi...treba neake zvlastne si dokupit?